لیست محصولات
سبد خرید شما

شامپو

شامپو ژل سر و بدن درموکیلنزینگ موستلا | Mustela شامپو ژل سر و بدن درموکیلنزینگ موستلا | Mustela
-17 %
برند: موستلا | Mustela مدل: درموکیلنزینگ
شامپو ژل سر و بدن درموکیلنزینگ موستلا | Mustela  ..
690,000 تومان 830,000 تومان
قیمت بدون مالیات:690,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: شامپو سر و بدن کودک میسلار
..
485,000 تومان
قیمت بدون مالیات:485,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: شامپو سر کودک با رایجه ملایم
..
480,000 تومان
قیمت بدون مالیات:480,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: شامپو سر و بدن کودک
..
480,000 تومان
قیمت بدون مالیات:480,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: شامپو بدن کودک با رایجه گل ختمی
..
480,000 تومان
قیمت بدون مالیات:480,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: شامپو بدن کودک با رایجه تالک
..
480,000 تومان
قیمت بدون مالیات:480,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: شامپو بدن کودک
..
480,000 تومان
قیمت بدون مالیات:480,000 تومان
برند: بیبی کوکول | Babycocole مدل: صابون مایع
..
450,000 تومان
قیمت بدون مالیات:450,000 تومان
برند: بیبی کوکول | Babycocole مدل: شامپو سر کودک
..
450,000 تومان
قیمت بدون مالیات:450,000 تومان
نمايش 1 تا 12 از 22 (2 صفحه)

مراقبت از پوست و مویِ نوزاد اگر مهم‌ترین دغدغۀ والدین نباشد یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آنهاست. این میزانِ حساسیت کاملاً طبیعی است. پوست بدنِ نوزاد با بزرگسال تفاوت‌های زیادی دارد. پوست نوزاد از سلول‌های کوچک‌تری تشکیل شده و در نتیجه آسیب‌پذیری بیشتری در مقابلِ انواع باکتری، اَنگل و قارچ‌ها دارد. همین امر باعث می‌شود در قبالِ پوست نوزادِ تازه‌متولدشده حساسیّت و همچنین وسواسِ بیشتری به خرج دهیم. آگاه باشید که استفاده از شامپو، کرم و لوسیون‌هایی که برای بزرگسالان ساخته شده برای نوزاد کارِ اشتباهی است. به دلیلِ حساسیت پوستیِ بالا در نوزادان محصولات شوینده و بهداشتی ای که برایِ آنها انتخاب می‌کنیم بهتر است فاقد الکل، اسانس و پاک‌کننده‌های خیلی قوی باشد، چیزی که معمولاً در شامپوها و لوسیون‌های بزرگسال رعایت نمی‌شود.
پس اگر بخواهیم از شامپوها و کرم‌هایی که برایِ خودمان استفاده می‌کنیم به روی پوستِ نوزادِ خود از بدو توّلد بمالیم ممکن است آسیبی جدی به پوستِ او وارد کند. این شوینده‌ها به دلیلِ داشتنِ قدرت پاک‌کنندگی بسیار قوی که مناسبّ پوستِ بزرگسالان است و همچنین الکل که در اکثرِ آنها وجود دارد باعث التهاب، خشکی و آسیب جدی به پوست نوزاد می‌شود. همان‌طور که در ابتدایی مقاله به آن اشاره کردیم به دلیل حساسیت بالای پوستِ نوزاد، والدین باید توجهِ بیشتری به پوستِ آنها داشته باشند و در نتیجه دقّت و مراقبت بیشتری را طلب می‌کند. حال این سؤال پیش می‌آید که چه شامپو، روغن، لوسیون و کِرمی مناسب استفاده برای نوزادان هست؟ اصلاً محصولاتِ بهداشتی مختصِ پوست نوزاد از بدو توّلد ساخته شده است؟ بهترین برند موجود در آن چه می‌باشد؟ آیا خارجی هستند و یا در کشورمان ایران ساخته می‌شوند؟ از چه زمانی و تا چه زمانی باید از آنها استفاده کنیم؟ برایِ پاسخ به این سؤال‌ها در ادامه مقاله با nikinini همراه باشید چرا که به همۀ آنها خواهیم پرداخت.

شامپو، لوسیون و کرم تعویض پوشک

از سالیان پیش برندهای معروف و معتبری مثل Chicco ، Mothercare ، Johanson’s و penaten اقدام به تولید محصولاِت شوینده و بهداشتیِ مختصِ نوزاد کرده‌اند. این محصولات دارایِ فرمولِ مخصوص برای نوزاد از بدو تولّد هست و از هرگونه آسیب‌دیدن به پوستِ نوزاد جلوگیری می‌کنند.
در این میان یک سری برندها نیز مثل Mustela از کشور فرانسه ، Babycocole از ایتالیا و Sanosan از آلمان که به‌صورت تخصّصی اقدام به تولید محصولاتِ بهداشتی و مراقبتی برایِ نوزاد کرده‌اند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. محصولاتِ برخی از این برندها مثلِ ماستلا و چیکو منشأ گیاهی دارند؛ یعنی بیش از 90% مواد اوّلیه تشکیل‌دهنده آنها گیاهی می‌باشد. محصولاتِ بهداشتیِ کودک حتماً باید ParabenFree باشند؛ یعنی در ترکیبات آنها از پارابن استفاده نشده باشد.

paraben

پارابن یک مادۀ شیمیایی نگهدارنده هست که تاریخ انقضای محصول را طولانی‌تر می‌کند. پارابن با مبارزه در مقابل باکتری‌ها مانع از فاسد شدن محصول می‌شود و تا چند سال محصول را سالم نگه 
می‌دارد. پارابن گاهی در مواد غذایی نیز استفاده می‌شود. امّا مشکلِ پارابن اینجاست در یک تحقیق که سال 2008 در کشور انگلستان صورت گرفت مشخص شد پارابن می‌تواند احتمالِ ابتلایِ سرطان‌ها به‌ویژه سرطانِ پوست را افزایش دهد. در نتیجه برندهای معتبر و معروف از پارابن به‌هیچ‌عنوان در محصولاتِ خود استفاده نمی‌کنند و آن را با درجِ ParabenFree مشخص می‌کنند. 

 

بهترین شامپو سر و بدن بچه چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر در مورد آن صحبت کردیم باتوجه‌به فضایِ رقابتی موجود در بازار تمامیِ برندها سعی می‌کنند محصولاتِ بهداشتی را در بالاترین کیفیتِ ممکن روانۀ بازار کنند. سابقۀ برخی از این برندها مثل چیکو به بیش از 50 سال می‌رسد و از اهمیّت و اعتبار بالایی میانِ مصرف‌کنندگان برخوردارند؛ بنابراین 
با تولید و عرضۀ محصولاتِ بهداشتیِ باکیفیت سعی می‌کنند اعتبارِ چندین و چند سالۀ برندِ خود را زیر سؤال نبرند. دراین‌بین برندهایی مثل Mustela و babaycocole به طور تخصصی فقط محصولات بهداشتی برایِ نوزادان تولید می‌کنند که این نکته باعث می‌شود کیفیت محصولاتِ آنها باتوجه‌به تخصّصی بودن آن حداقل کمی بالاتر از سایر برندها باشد. برندهایی مثل Chicco و Mothercare که علاوه بر محصولات شوینده و بهداشتی، تنوع بی‌نظیری در کلیه ملزوماتِ نوزاد و کودک مثل سرویس کالسکه، روروک، صندلی‌ها، اسباب‌بازی، لباس، سرویس حوله و غیره دارند. برخی از مواردی که برندهای
تخصّصی مدعی هستند در محصولاتشان اعمال شده به شرح ذیل می‌باشد.

مشخصات