نوزاد از چندماهگی می‌تواند از روروک و واکر استفاده کند؟

با سلام خدمت همراهان عزیز و دوست داشتنیِ وب سایت nikinini.com بارِ دیگر با یک مطلب علمی و آموزشی در خدمت شما سروران خواهیم بود. امیدواریم مطالب فوق که توسطِ کارشناسان خبره ما گردآوری و نوشته شده برای شما مفید واقع شود. موردی که در ابتدا می‌خواهیم در موردِ آن صحبت کنیم بازۀ زمانی استقاده از روروک و واکر می‌باشد امّا پیش از آن بهتر است دربارۀ کاربرد این دو وسیله اطلاعاتی به شما عزیزان بدهیم، پس با ما همراه باشید. روروک یکی از قدیمی‌ترین ملزوماتِ کودکِ موجود در سیسمونی بود و سالهاست که از تولید آن می‌گذرد. روروک بی شباهت به ماشینِ بازی کودکان نیست. دارایِ یک نشمنگاهِ شُرتی شکل که کودک داخل آن قرار می‌گیرد. پایه‌های فلزی و تعدادی چرخ که موجب حرکتِ آن می‌شود. کودکان تقریباً از 6 ماهگی به بعد تمایل پیدا می‌کنند روی پاهایِ خود بایستند و شروع به راه رفتن بکنند و معمولاً هم از دیوار و میز برایِ این کار کمک می‌گیرند. در این بین امّا گاهی ممکن است کودک تَنبل باشد و تمایلی به این کار نداشته باشد، یا ماهیچه‌های ضعیفی داشته باشد که نیاز به تقویت شدن دارند و یا ممکن است اصول اوّلیه رویِ پا ایستادن را ندانند. در صورت داشتنِ این مشکلات ممکن است کودک خیلی دیرتر از حدِ معمول راه بیوفتد و ما والدین را نگران کند.

روروک از چند سالگی استفاده میشود؟

در اکثر مواقع در صورت بروز مشکلاتِ این چنینی پدر مادرها به پزشک مراجعه می‌کنند. شور و اشتیاقِ فراوانِ والدین برای هرچه زودتر و بهتر راه افتادنِ کودک دلبندشان و تکامل او عاملی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت و یک حق مسلم و طبیعی برای آنهاست. اینجاست که روروک به کمک والدین و کودک می‌آید. هنگامی که کودک را داخل روروک قرار می‌دهید خیالت از بابت افتادن کودک کاملاً راحت می‌شود چرا کی احتمالش نزدیکِ به صفر هست. در ابتدا ممکم است چند ساعت طول بکشد تا کودک با روروک ارتباط برقرار کند؛ ولی به محضِ اینکه این ارتباط برقرار شد کودک به‌آرامی شروع به حرکت می‌کند. این حرکت آرام و تدریجی علاوه بر اینکه سببِ تقویت پاها از انگشتانِ پا گرفته تا مچ، ساق و ران کودک می‌شود باعث می‌شود به‌مرور کودک الفبای رویِ پایِ خود ایستادن را یاد بگیرد. روروک ها این قابلیت را دارند که متناسب با قد کودک تنظیم ارتفاع داشته باشند و بالا و پایین بروند. این قابلیت باعث می‌شود هرچه کودک بزرگ‌تر شود و قد بکشد شما ارتفاعِ روروک را بالاتر ببرید. زمان استفادۀ استاندارد از روروک برای کودکان از 6 ماه به بعد است. یعنی دقیقاً زمانی که 6 ماهگی کودک تمام می‌شود و وارد 7 ماه می‌شود. اگر زودتر از این موعد کودک را داخل روروک قرار دهید ممکن است همان‌طور که پزشکان هم می‌گویند به ستون فقرات او آسیب بزند.

 مورداستفاده از واکر به‌صورت اصولی بعد از روروک است. یعنی زمانی که کودک به 1 سالگی رسیده و می‌تواند تقریباً روی پاهای خود بایستد؛ اما در راه‌رفتن مشکل دارد و یا راه‌رفتن او فاقدِ ریتم و آهنگ منظّم است. در زمان هست که ما باید به سراغ خرید یک واکرِ خوب برای کودک خود برویم.

 

روروئک 4 کاره هانگر HUANGER مدل 4IN1  واکر موزیکال فیل اینفانتینو | INFANTINO مدل OLLIE  روروئک و میز بازی فول آپشن برایت استارتز | BRIGHT STARTS مدل 2IN1 WALKER AND GAME TABLE  واکر چند کاره وین فان | WINFUN مدل قطار

 

آیا روروک و واکر خطر دارد؟

خوب این سؤالی است که مدت‌هاست ذهنِ پدران و مادران را درگیر کرده است. از طرفی برخی از پزشکان معتقدند که روروک باعث آسیب به ستون فقراتِ کودک می‌شود و حتّی تولیدِ آن باید متوقف شود. البته این بحث در خصوص روروک مطرح می‌شود و در مورد واکر به‌هیچ‌عنوان هیچ بحث یا ادّعایی تاکنون مطرح نبوده است. از طرفِ دیگر می‌بینیم که برندهای معتبر و بسیار قدیمی مثل Chicco از ایتالیا و Graco از آمریکا هنوز اقدام به تولید روروک می‌کنند. نسل‌های قدیمی‌تر و حتّی بسیار از ماها داخل روروک بزرگ شدیم بدوم اینکه آسیبی به ما رسیده باشد. مشکل اینجاست که والدین می‌بینند کودک یک سالش شده و هنوز توان راه‌رفتن ندارد و از طرفی موضع منفی ای که برخی از پزشکان نسبتِ به روروک دارند تصمیم پیری برای خریدن یا نخریدنِ روروک را برایِ آنها بسیار سخت می‌کند. گرچه ادّعای پزشکان هنوز به‌صورت علمی ثابت نشده و در حد یک ادّعا به قوتِ خود باقی است؛ اما آنچه تجربه زیاد و تخصّص ما در این زمینه می‌گوید استفادۀ اصولی است. زمانی که کودک شش ماهش تمام شد و وارد هفت‌ماهگی شد می‌توانید کودک را داخل روروک قرار دهید. بهتر است حداکثر زمان استفاده از روروک در طول روز بین 1 الی 2 ساعت باشد و آن را به پارت‌های 30 دقیقه‌ای تقسیم کنید. با رعایت این موارد کودک خسته و کلافه نمی‌شود. در خصوص واکر نیز بعد از یک سال یعنی زمانی که کودک توانست روی پایِ خود بایستد بهترین زمان استفاده می‌باشد.

خرید اینترنتی روروک

خرید اینترنتی روروک

برایِ دریافت هرگونه مشاورۀ رایگان در خصوص خرید واکر و روروک و خرید آنلاین و تحویل درب منزل کافی است به سایت معتبر ما nikinini.com مراجعه کنید.