رابط توالت فرنگی

خانه‌های جدید معمولا فقط توالت فرنگی دارند و بسیاری از خانواده‌ها به‌علت زانودرد و یا سایر مسائل بهداشتی، دیگر از توالت‌های ایرانی استفاده نمی‌کنند. توالت فرنگیِ معمولی، برای بزرگسالان اندازه است، اما برای بدن بچه‌ها خیلی بزرگ است و نمی‌توانند روی آن بنشینند. به همین دلیل رابط توالت فرنگی تولیده شده است و انواع آن در نیونینی به فروش می‌رسد.

امروز قصد داریم درباره رابط توالت فرنگی مطالبی را بگوییم و انواع آن را بررسی کنیم.

در سال‌های قبل که بیشتر توالت ایرانی استفاده می‌شد، پدر و مادر برای از پوشک گرفتن کودک، برای او قصری یا همان توالت فرنگی کودک می‌خریدند و پس از این‌که کاملا او را از پوشک گرفتند، کودک را به توالت ایرانی می‌برند. اما اگر قرار باشد کودک فقط از توالت فرنگی برای کار خود استفاده کند، باید فکری کرد تا اندازه آن متناسب با بدن او شود. رابط توالت فرنگی دقیقا برای همین به وجود آمده و به آن تبدیل توالت فرنگی و صندلی حمام هم می‌گویند.

رابط توالت فرنگی

تبدیل توالت فرنگی و صندلی حمام

تبدیل توالت فرنگی و صندلی حمام یا همان رابط توالت فرنگی معمولا یک حلقه پلاستیکی است که آن را روی محل نشستن توالت فرنگی می‌گذارند تا اندازه آن برای نشیمنگاه کودک اندازه شود.

این تبدیل‌ها مدل‌های مختلفی دارند اما هر مدلی را که بخواهید تهیه نمایید، باید دقت کنید که ویژگی‌های خاصی را حتما داشته باشد.

اول از همه تبدیل توالت فرنگی و صندلی حمام باید کاملا ایمن باشد؛ چون بچه‌ها نمی‌توانند تعادل خودشان را مثل بزرگسالان حفظ کنند و ممکن است از روی توالت بیفتند. برای همین بعضی از رابط‌ها دسته دارند تا بچه آنها را بگیرد و برخی دیگر جایی برای پاهای کودک هم دارند.

مورد دیگر این است ‌که بهتر است قسمتی که کودک روی آن می‌نشیند نرم و اسفنجی باشد تا بچه روی آن راحت باشد و زود خسته نشود. عکس‌های عروسکی روی ربط توالت فرنگی هم کودک را به نشستن روی آن و یادگرفتن استفاده از توالت تشویق می‌کند. حتی برخی از مدل‌های رابط، می‌چرخند تا بچه بتواند بازی کند و به‌دلیل خاطره خوشی که پیدا می‌کند، راحت‌تر از پوشک جدا شود.

برخی دیگر از مدل‌ها هم هستند که یک لایه پلاستیکی یکبار مصرف روی آنها قرار می‌گیرد که بعد از هربار استفاده می‌توانید آن را دور بیندازید تا رابط کاملا تمیز و بهداشتی شود.

نیونینی انواع مختلفی از رابط تولت فرهنگی را دارد. در همین صفحه همه آنها را ببینید و مقایسه کنید تا چیزی که برای فرزند شما از همه بهتر است را انتخاب کنید.

رابط توالت ایرانی و فرنگی 3 کاره کودک لگن آموزشی توالت 3 کاره رووکو | ROVCO لگن آموزش توالت کودک بیبی هود | BABYHOOD طرح روباه لگن آموزش توالت کودک بیبی‌هود | BABYHOOD مدل 011

استفاده از توالت فرنگی برای کودکان

استفاده از توالت فرنگی برای کودکان در گذشته سخت بود؛ چون رابط توالت فرنگی در ایران مرسوم نبود. برای همین بچه‌ها یا مجبور بودند از توالت ایرانی استفاده کنند، یا تا وقتی زیاد بزرگ نشده‌اند روی توالت فرنگی کودکان بنشینند. گاهی اوقات هم وقتی پدر و مادر مجبور می‌شدند بچه خود را روی توالت فرنگی بنشانند، باید او از توالت فرهنگی مثل توالت ایرانی استفاده می‌کرد؛ یعنی پاهایش را در دو طرف می‌گذاشت؛ اما در سال‌های اخیر، استفاده از رابط توالت فرنگی کارها را برای پدر و مادر و بچه‌ها راحت کرده و همه اعضای خانواده می‌توانند از یک توالت استفاده کنند. دیگر لازم نیست خرج اضافی کنید و یک توالت فرنگی کوچک مجزا برای فرزند خود بخرید.

رابط توالت فرنگی پله دار

برخی مدل‌های رابط توالت فرنگی که در نیونینی وجود دارد، پله دار هستند. دلیل آن هم این است که ارتفاع توالت فرنگی برای بچه‌ها بلند است و بدون این‌که بزرگ‌ترها آنها را روی توالت بنشانند، نمی‌توانند از آن استفاده کنند. اما رابط توالت فرنگی پله دار به بچه‌ها کمک می‌کند که کاملا مستقل به توالت بروند و وقتی روی آن می‌نشینند جایی برای گذاشتن پاهایشان داشته باشند.

رابط توالت فرنگی پله دار

رابط توالت فرنگی ایرانی و خارجی

انواع مختلفی از رابط توالت فرنگی ایرانی و خارجی را می‌توانید از نیونینی بخرید. این رابط‌ها چیزهای ساده‌ای هستند. پس مجبور نیستید هزینه زیادی برای آنها بدهید و یا حتما انواع خارجی را بخرید. با این حال اگر مدل‌های خاصی را می‌خواهید، می‌توانید از بین رابط‌های توالت‌ فرنگی خارجی که در نیونینی هست، نوع مورد نظرتان را انتخاب کنید. اطلاعات هر محصول را که زیر آن نوشته شده بخوانید تا متوجه شوید که هر رابط توالت فرنگی ساخت کجاست و چه امکاناتی دارد.