لیست محصولات
سبد خرید شما

پوار بینی

پوار بینی نوزاد و کودک شارژی پوار بینی نوزاد و کودک شارژی
-6 %
برند: متفرقه مدل: Sniffing Equipmment
..
870,000 تومان 930,000 تومان
قیمت بدون مالیات:870,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: Nasal Aspirator Soft and Easy
..
645,000 تومان
قیمت بدون مالیات:645,000 تومان
برند: بیبی سیل | Babisil مدل: Nasal Aspirator
..
435,000 تومان
قیمت بدون مالیات:435,000 تومان
برند: چیکو | Chicco مدل: Baby Nose Cleaner
..
355,000 تومان
قیمت بدون مالیات:355,000 تومان
برند: فرست یرز | First Years مدل: Nasal Aspirator
..
298,000 تومان
قیمت بدون مالیات:298,000 تومان
پوار بینی دریم بیبی | Dreambaby پوار بینی دریم بیبی | Dreambaby
ناموجود
پوار بینی برقی اسماربو | Smarbo	پوار بینی برقی اسماربو | Smarbo
ناموجود
نمايش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)

پوار بینی نوزاد و کودکان

چون نوزاد‌ها و بچه‌ها نمی‌توانند فین کنند، خارج کردن ترشحات بینی آنها، مخصوصا وقتی دچار حساسیت می‌شوند یا سرما می‌خورند سخت است. این مسئله برای بچه‌های شیرخوار سخت‌تر هم هست. چون وقتی شیر می‌خورند نمی‌توانند با بینی نفس بکشند و مرتبا باید سینه مادر یا شیشه شیر را ول کنند تا نفس بکشند و این باعث نفخ و مشکلات گوارشی و غذانخوردن کافی می‌شود. اما این مشکل را پوار بینی نوزاد وکودکان حل کرده است. این وسیله ساده، کوچک و ارزان قیمت که می‌توانید مدل‌های مختلفش را از نیونینی بخرید، چندین سال است که ساخته شده و مثل یک پمپ تخلیه دستی عمل می‌کند.

پوار بینی

در زمان‌های گذشته که این دستگاه نبود پدر و مادر برای تخلیه بینی نوزاد و کودک واقعا مشکل داشتند. من از مادرم پرسیدم و او گفت که در گذشته بینی ما را با گوش پاک‌کن یا دستمال پاک می‌کردند که خیلی هم فایده نداشته. اما حالا که پوار بینی هست، پدر و مادرها می‌توانند از آن استفاده کنند.

خرید و قیمت پوار بینی نوزاد

پوار بینی قیمت زیادی ندارد و می‌توانید آن را از نیونینی بخرید. اما با توجه به این‌که خیلی گران نیست، سعی کنید انواع با کیفیت‌تر را بخرید که سر آن که داخل بینی می‌شود نرم باشد و بدون آسیب زدن به مخاط بینی، ترشحات را بیرون بکشد.

این دستگاه ساده، یک قسمت پلاستیکی توخالی برای جمع کردن ترشحات دارد و سر آن که سوراخ است، کمی جمع می‌شود و می‌توانید آن را داخل بینی نوزاد ببرید. وقتی بیرون از بینی قسمت پلاستیکی را فشار می‌دهید، هوای آن خارج می‌شود و می‌تواند ترشحات داخل بینی را با فشار منفی که به وجود می‌آورد به داخل خودش بکشید و در محفظه پلاستیکی نگه دارد.

اگر جنس خوبی نخرید ممکن است استاندارد نباشد و وقتی ترشحات را می‌کشید خیلی قوی عمل کند و به مویرگ‌های بینی فشار وارد کند یا این‌که سر آن تیزی داشته باشد و بینی نوزاد را اذیت کند. پس هنگام خرید پوار بینی یا همان فین‌گیر، حتما انواع با کیفیت را بخرید و فکر نکنید چون دستگاه ساده‌ای است، کیفیت آن مهم نیست.

دستگاه شستشوی بینی نوزاد

فین گیر یا پوار، همان چیزی است که گاهی به آن دستگاه شستشوی بینی نوزاد هم گفته می‌شود. اما معمولا منظور از شستشو در این‌جا، همان تمیزکردن بینی به وسیله خارج کردن ترشحات است؛ وگرنه با پوار مایعی را داخل بینی نوزاد نمی‌کنند تا آن را بشورند. شستن بینی معمولا با سرنگ انجام می‌شود که آب یا سرم شستشو را با آن به داخل بینی تزریق می‌کنند.

طرز استفاده از پوار بینی

طرز استفاده از پوار خیلی ساده است. وقتی می‌خواهید ترشحات بینی نوزاد را خارج کنید تا راحت نفس بکشد، اول دو قطره سرم فیزیولوژیک داخل بینی او بریزید تا ترشحات راحت‌تر بیرون بیایند. بعد پواری را که قبلا شسته‌اید و تمیزکرده‌اید فشار دهید تا هوای داخل آن خارج شود و به آرامی آن را وارد یکی از سوراخ‌های بینی نوزاد کنید. در مرحله بعد، آرام آرام فشار را از روی قسمت پلاستیکی بردارید تا با فشار منفی که ایجاد می‌کند، ترشحات را به داخل خودش بکشد. اما نباید یک‌باره فشار را قسمت پلاستیکی بردارید، چون در آن صورت ترشحات با شدت زیاد و ناگهان به داخل پوار کشیده می‌شوند و ممکن است به مخاط بینی نوزاد فشار وارد کند.

طرز استفاده از پوار بینی

پس از این‌که ترشحات را کشیدید، آرام پوار را دربیاورید و با فشار دادن، آن را تخلیه کنید و سپس سوراخ دیگر را با آن تمیز کنید. اما سعی کنید چند بار در روز بیشتر از فین گیر استفاده نکنید، چون ممکن است بینی حساس نوزاد و کودک اذیت شود.

برای شستن پوار هم کافی است آن را با آب و صابون چند بار پر و خالی کنید و بعد داخلش را با آب گرم بشویید (با فشاردادن در داخل آب آن را پر و خالی کنید) تا صابون‌ها از داخل آن شسته شود. بعد پوار را آبکشی کنید و بگذارید کاملا خشک شود تا دفعه بعد از آن استفاده کنید.

شستشوی پوار مهم است. چون اگر آن را خوب نشویید ممکن است محلی برای رشد باکتری‌ها و موارد بیماری‌زا شود که بعد از طریق بینی به بدن بچه راه پیدا کند و او را مریض کند. پس حتما بعد از هر بار استفاده آن را خوب بشویید و خشک کنید.