لیست محصولات
سبد خرید شما

تب سنج و دماسنج نوزاد

تب سنج بدون تماس هوشمند نیکتد | nikted ( آریو )	تب سنج بدون تماس هوشمند نیکتد | nikted ( آریو )
-22 %
برند: نیکتد | nikted مدل: Non-Contact IR Thermometer
..
1,490,000 تومان 1,904,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,490,000 تومان
تب سنج دیجیتالی لیزری چیکو | Chicco تب سنج دیجیتالی لیزری چیکو | Chicco
جدید
برند: چیکو | Chicco مدل: تب سنج دیجیتالی لیزری
..
1,480,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,480,000 تومان
تب سنج دیجیتالی لیزری ماماس پاپاس | Mamas & Papas تب سنج دیجیتالی لیزری ماماس پاپاس | Mamas & Papas
جدید
برند: ماماس پاپاس | Mamas & Papas مدل: تب سنج دیجیتالی لیزری
..
1,100,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,100,000 تومان
برند: آریو | Ario مدل: تب سنج هوشمند
..
1,050,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,050,000 تومان
برند: کیکابو | Kikkaboo مدل: Bath Thermometer Plane
..
450,000 تومان
قیمت بدون مالیات:450,000 تومان
برند: کیکابو | Kikkaboo مدل: Bath Thermometer Elephant
..
450,000 تومان
قیمت بدون مالیات:450,000 تومان
تب سنج لیزری کیکابو | Kikkaboo تب سنج لیزری کیکابو | Kikkaboo
ناموجود
برند: کیکابو | Kikkaboo مدل: تب سنج لیزری
..
0 تومان
قیمت بدون مالیات:0 تومان
نمايش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)

تب سنج و دماسنج نوزاد و کودک

بسیاری از اوقات لازم است دمای بدن نوزاد و کودک خود را اندازه بگیرید. برای مثال، وقتی کودک مریض است یا گرما زده شده است، اندازه‌گیری دمای بدن او اهمیت زیادی دارد. اگر تب کودک بالا رود، امکان تشنج وجود دارد و همین موضوع به تنهای اهمیت خریداری و استفاده از تب سنج و دماسنج نوزاد و کودک از نیونینی را مشخص می‌کند. معمولا این وسیله در سیسمونی خریداری می‌شود و یکی از وسایلی است که بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تب سنج نوزاد و کودک برای سنین بالاتر هم قابل استفاده هستند؛ بنابراین برخلاف بسیاری از وسایل نوزاد و کودک، این دماسنج‌ها سال‌های زیادی کاربرد دارند.

تب سنج نوزاد

شما می‌توانید انواع تب سنج را در نیونینی پیدا کنید.

تب سنج نوزاد چی بخرم؟

تب سنج‌ها انواع مختلفی دارند. برخی از مدل‌ها دیجیتالی و برخی دیگر جیوه‌ای هستند. همچنین انواع دیگری از تب سنج هم وجود دارند که به‌شکل یک نوار روی پیشانی قرار می‌گیرند و رنگ آنها بر اساس درجه حرارت پوست تغییر پیدا می‌کند. تب سنج‌های شقیقه‌ای هم از روی دمای رگ شقیقه، تب را می‌سنجند.

با این حال، در میان این دماسنج‌های مختلفی که نیونینی می‌فروشد، معمولا انواع جیوه‌ای و دیجیتالی پرکاربردتر هستند. دلیل آن هم این است که تب سنج‌های نواری خیلی دقیق نیستند و استفاده از انواع شقیقه‌ای هم نیاز به تمرین و مهارت زیادی دارند. بنابراین نیونینی به شما توصیه می‌کند که در صورت امکان، خرید تب سنج جیوه‌ای و یا دیجیتالی را در اولویت قرار دهید.

در میان این دو نوع تب سنج نیز انواع دیجیتالی در اولویت هستند. دلیل آن هم این است که جیوه به‌کار رفته در دماسنج‌های جیوه‌ای یک ماده سمی است که در صورت شکستن دماسنج می‌تواند ضرر زیادی به نوزاد و محیط زیست بزند. از این گذشته، خواندن دمای تب سنج دیجیتالی خیلی آسان‌تر است. با این حال باید حتما انواعی از دماسنج دیجیتالی را بخرید که توسط برند‌های معتبر و دقیق تولید شده باشند. دماسنج‌های غیر معتبر و ارزان قیمت دیجیتال، دما را به‌دقت نشان نمی‌دهند و ممکن است هر بار که از آنها استفاده می‌کنید مقداری خطا داشته باشند.

بهترین مارک تب سنج دیجیتالی

بهترین مارک‌هایی که تب سنج دیجیتالی را تولید می‌کنند شامل موارد زیر هستند:

خود این برندها هم انواع مختلفی از دماسنج دیجیتال را ارائه می‌دهد که ممکن است تماسی، غیر تماسی و یا لیزری باشند. انتخاب مدل دماسنج تا حد زیادی به سلیقه شما وابسته است. اما انواع تماسی لیزری معمولا رایج‌تر هستند و نیونینی هم برند‌های مختلف آن را می‌فروشد.

طرز استفاده از تب سنج

با توجه به این‌که استفاده از تب سنج‌های دیجیتال تماسی رایج‌تر است، ما در این‌جا طرز استفاده از این نوع دما‌سنج‌ها را آموزش می‌دهیم. با این حال هر نوع تب سنجی را از نیونینی بخرید، روش استفاده از آن روی بسته درج شده است.

طرز استفاده از تب سنج نوزاد

دماسنج‌های دیجیتال تماسی را می‌توانید در داخل دهان، مقعد و زیر بغل نوزاد استفاده کنید. از آنجا که مقعد نسبت به دهان و زیر بغل به مرکز بدن نزدیک‌تر است، دمای دقیق‌تری را نشان می‌دهد. پس بهترین انتخاب برای محل برای سنجش دمای بدن کودک، مقعد اوست. زیر بغل و داخل دهان در اولیویت‌های بعدی قرار دارند.

طریقه استفاده از دماسنج در داخل مقعد: ابتدا دماسنج را به‌خوبی بشویید و ضد عفونی کنید. سپس سر آن را با وازلین چرب کنید تا به راحتی وارد مقعد کودک شود. در مرحله بعد نوزاد یا کودک خود را بدون لباس و بر روی شکم قرار دهید. می‌توانید او را بر روی پا، دامن و یا یک سطح سخت بخوابانید و با یک دست پاهای او را نگه دارید تا تکان نخورد. با دست دیگر به آرامی دماسنج را وارد مقعد او کنید و منتظر شوید تا صدای تب سنج در بیاید. سپس آرام آن را خارج کرده و عدد را بخوانید.

طریقه استفاده از دماسنج در زیر بغل: برای این کار، دماسنج را زیر بغل کودک بگذارید (دقت کنید که نوک آن حتما زیر بغل او باشد). سپس دست او را گرفته و روی سینه‌اش بگذارید تا آن را باز نکند. پس از به‌صدا درآمدن بوق، می‌توانید عدد روی دماسنج را بخوانید.

طریقه استفاده از دماسنج در داخل دهان: این روش برای کودکان بزرگ‌تر مناسب است که دماسنج را در داخل دهان خود تحمل می‌کنند. برای این کار لازم است که نوک دماسنج  را زیر زبان کودک گذاشته و از او بخواهید تا زمان به‌صدا درآمدن بوق دستگاه صحبت نکند. پس از بوق، آن را خارج کرده و عدد روی دماسنج را بخواهید.

شما می‌توانید انواع دماسنج‌های دیجیتال و غیر دیجیتال را از نیونینی بخرید.